Aalsmeer – Muziekliefhebber Johan Nauta brengt met zijn fotoboek Een plek bij het podium de sfeer van popconcerten in de jaren zeventig opnieuw tot leven. Het boek bevat unieke beelden van zowel Nederlandse als internationale artiesten, met een speciale plek voor Aalsmeerse muzikale bijdragen. Zo is de Hobo String Band, een bekende naam uit de regio, opgenomen in deze bijzondere verzameling.
Nauta maakte in 1973 zijn eerste concertfoto bij een optreden van Solution. Destijds waren er nog geen strikte toegangsregels, waardoor hij gemakkelijk dichtbij het podium kon fotograferen. In de jaren daarna legde hij vele optredens vast, waaronder die van Nederlandse bands als Livin’ Blues, Supersister, Kayak, BZN en Earth and Fire, en internationale acts zoals Rory Gallagher en The Allman Brothers Band.
Het 188 pagina’s tellende boek, dat hij in eigen beheer uitgeeft, toont niet alleen de artiesten, maar ook de eenvoudige en kleinschalige manier waarop concerten toen werden georganiseerd. ‘Een plek bij het podium’ is te bestellen via www.johannauta.nl.
Gepubliceerd: 17 maart 2025 om 22:13 uur, geschreven door Elbert Huijts
Studio
Studio's Aalsmeer
Van Cleeffkade 15
1431 BA Aalsmeer
Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl