Nieuwe brandweerkazerne voor Aalsmeer

Aalsmeer – Het besluit is genomen. Aalsmeer krijgt een gloednieuwe brandweerkazerne. Na maanden van politieke besluitvorming, overleggen en budgetplannen gaf de gemeenteraad onlangs unaniem groen licht voor de nieuwbouw. Een belangrijke stap voor de veiligheid in de regio én voor de brandweervrijwilligers die dag en nacht klaarstaan voor de gemeenschap.

De goedkeuring betekent dat de plannen nu officieel overgaan naar de uitvoeringsfase. In de komende maanden wordt het ontwerp van het nieuwe gebouw verder uitgewerkt, het bestemmingsplan aangepast en de bouw voorbereid. Als alles volgens planning verloopt, gaat in het voorjaar van 2026 de eerste paal de grond in. Eind 2026, begin 2027 is de verwachte oplevering.

Brandweerkazerne Aalsmeer
De Aalsmeerse brandweerkazerne maakt deel uit van de regio Amsterdam-Amstelland, die in totaal 18 kazernes telt. Wat deze kazerne bijzonder maakt: zij wordt volledig bemand door vrijwilligers. Wanneer er een melding binnenkomt, laten deze brandweermannen en -vrouwen alles vallen. Ze komen vanuit hun werk of huis naar de kazerne toe, trekken hun bluspak aan en rukken uit.
De inzet van deze groep is essentieel voor de veiligheid in Aalsmeer en omstreken. De nieuwe kazerne moet hen beter gaan faciliteren.

Bron: streek44.nl
Auteur: Jolanda Koppenol
Foto: Ron Koppenol

Gepubliceerd: 20 juni 2025 om 23:29 uur, geschreven door Elbert Huijts

Studio
Studio's Aalsmeer
Van Cleeffkade 15
1431 BA Aalsmeer

Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl

×