Strengere controle op energieverbruik bedrijven

Aalsmeer – De provincie Noord-Holland, gemeenten en omgevingsdiensten hebben nieuwe afspraken gemaakt om energieverbruik bij bedrijven beter te controleren. Bedrijven die veel energie gebruiken en moeten voldoen aan de energiebesparingsplicht, worden uiterlijk eind 2026 gecontroleerd. Deze afspraken staan in het Energiebesparingsakkoord, dat is verlengd tot eind 2026.

Het gaat om bedrijven die jaarlijks meer dan 50.000 kWh stroom of 25.000 m³ gas gebruiken. De provincie wil dat alle bedrijven uiterlijk in 2030 aan de regels voor energiebesparing voldoen. De samenwerking tussen gemeenten, omgevingsdiensten en de provincie wordt verbeterd, onder andere op het gebied van data, communicatie en organisatie.

Sinds de start van het akkoord in 2022 is al 69% van de gecontroleerde bedrijven in orde, wat beter is dan het landelijk gemiddelde. Toch is extra inzet nodig. Daarom zijn nu duidelijkere afspraken gemaakt en wordt er meer samengewerkt. Eind 2026 volgt een evaluatie en wordt besloten hoe de aanpak wordt voortgezet. De provincie stelt in totaal € 8 miljoen beschikbaar voor het akkoord.

Foto: ter illustratie (Pixabay)

Gepubliceerd: 4 juni 2025 om 19:42 uur, geschreven door Elbert Huijts

Studio
Studio's Aalsmeer
Van Cleeffkade 15
1431 BA Aalsmeer

Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl

×