Aalsmeer – Uit een analyse van Rijkswaterstaat-data door Wegenvignetten.nl blijkt dat de kans om betrokken te raken bij een verkeersongeluk sterk verschilt per Noord-Hollandse gemeente. Aalsmeer behoort daarbij niet tot de gemeenten met de meeste ongevallen, ondanks de vele incidenten op de rotondes misschien dat idee geven.
De verschillen zijn groot. Zo werden in Ouder-Amstel de afgelopen vijf jaar gemiddeld 57 ongelukken per duizend auto’s geregistreerd, het hoogste aantal in de provincie. Uithoorn komt juist als meest verkeersveilig uit de bus, met slechts 5 ongelukken per duizend auto’s.
In Aalsmeer liggen de cijfers duidelijk lager dan in de risicogemeenten, waardoor de verkeersveiligheid in de gemeente relatief gunstig is. Dit betekent niet dat ongelukken hier niet voorkomen, maar de kans erop is aanzienlijk kleiner dan in omliggende gemeenten met drukke doorgaande wegen.
Gepubliceerd: 10 september 2025 om 19:28 uur, geschreven door Elbert Huijts
Studio
De Oude Veiling
Marktstraat 19
1431 BD Aalsmeer
Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl