Aalsmeer – Van 10 tot en met 16 november 2025 vindt de vijfde editie van de Klimaatweek plaats. In die week laten huishoudens, bedrijven en overheden door heel Nederland zien hoe zij bijdragen aan een duurzamere toekomst. Ook in Aalsmeer wordt gezocht naar enthousiaste inwoners die zich willen inzetten als Klimaatburgemeester.
In Aalsmeer vervult Theo Bergonje die rol al, maar extra versterking is welkom. “Iedereen kan Klimaatburgemeester worden,” zegt projectleider Caroline Bloemers van Klimaatstichting HIER. “Of je nu een geveltuin aanlegt, een energie-workshop organiseert of een deelinitiatief start in de wijk – iedere actie telt.”
De titel Klimaatburgemeester is geen officiële functie, maar een eretitel en podium voor inwoners die anderen inspireren. Vorig jaar waren er landelijk 285 Klimaatburgemeesters actief, samen goed voor meer dan 500 activiteiten.
Wie zich wil aanmelden of meer wil weten, kan terecht op www.klimaatweek.nl/klimaatburgemeester
Gepubliceerd: 5 september 2025 om 20:50 uur, geschreven door Elbert Huijts
Studio
De Oude Veiling
Marktstraat 19
1431 BD Aalsmeer
Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl