Kudelstaart – In Kudelstaart is sinds kort weer een echte bibliotheek te vinden — en niet zomaar één. De Bibliotheek Amstelland heeft er een community bibliotheek geopend: een plek waar dorpsbewoners zelf meedenken, meedoen en meebeslissen.
Directeur Elisabeth Duijser vertelt dat de bieb bedoeld is als ontmoetingsplek voor lezen, leren en samen activiteiten doen. De bibliotheek is gevestigd in een oude gymzaal van de Proosdijhal, een plek vol herinneringen voor veel Kudelstaarters. Daar kunnen kinderen lezen, spelen én bewegen: turnkasten zijn omgebouwd tot boekenkasten en er staat zelfs een glijbaan.
De betrokkenheid van dorpsgenoten groeit snel. Kinderen volgen er schaaklessen, ouders helpen bij activiteiten en vrijwilligers organiseren praatgroepen of leesclubs. Zo wordt de bibliotheek steeds meer een plek van en voor het dorp.
Volgens de initiatiefnemers laat Kudelstaart zien hoe een bibliotheek kan uitgroeien tot een centrum van ontmoeting en verbinding. De proef loopt tot het einde van dit jaar. Daarna besluit de gemeente of de community bibliotheek mag blijven.
Gepubliceerd: 13 oktober 2025 om 22:16 uur, geschreven door Elbert Huijts
Studio
De Oude Veiling
Marktstraat 19
1431 BD Aalsmeer
Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl