
De Historische film van de maand augustus heeft als onderwerp “Ophelialaan rond de zestiger jaren”.
In het begin zien we beelden van het corso van 1930 in Dorp, gevolgd door het feest op het terrein aan de Sportlaan. Vervolgens zien we een film van het corso van 1950 in Zuid.
Hierna komen beelden van de nieuwbouw van de winkels van Jaap Klein, Dirk Looy en Koster aan de Ophelialaan in de jaren zestig. Dan zien we ook de opening van ‘D. Looy, Radio-, TV- en Fotospeciaalzaak’ en de opening in augustus 1960 van de supermarkt van J. Klein. Een heel ander item zijn de beelden van het wateroverlast in de Ophelialaan, een waar waterballet.
De twee laatste onderwerpen die in beeld worden gebracht zijn die van spelende kinderen in de Begoniastraat in 1963 en beelden uit 1962 van Jan Looy die de kachel aanmaakt. Het klusje van kinderen uit die jaren, het volscheppen van de kolenkit, is hier uitgebreid te zien.
De opnamen zijn onder andere gemaakt door D. Looy en de montage is van Siem Kooy, van wie wij deze film ook mochten ontvangen. De totale duur van deze film is 27 minuten.
Dick van der Zwaard heeft de film bewerkt en opgenomen in het filmarchief van Stichting Historisch Aalsmeer.
Uitzending Historische Film op TV Aalsmeer
Vrijdag 14 augustus is de eerste vertoning vanaf 11.00 uur.
Een dag later, zaterdag 15 augustus, is de film nogmaals te zien vanaf 13.00 uur.
De uitzendingen worden vooraf gegaan door een inleidend interview met Dirk Jongkind van “Oud Aalsmeer in Beeld” op zaterdag 8 augustus.
Het interview door presentator Jan van Veen is te beluisteren op zowel Radio als TV Aalsmeer tussen 12.00 en 13.00 uur.
TV Aalsmeer is bij abonnees van Delta te vinden op kanaal 12 en bij gebruikers van KPN/XS4ALL/Telfort op kanaal 1389.
Meer informatie: www.radioaalsmeer.nl
Live op de Historische Tuin
De film van de maand is te zien op zondag 16 augustus om 15.00 uur in de veilingzaal. Met als extra films: “Gemeentebestuur- en werken” en de “Nijdam-film”.
We heten u welkom om gezellig samen de film te komen kijken en om herinneringen met elkaar op te halen.
Oud Aalsmeer vertoont iedere maand een historische film op de website www.stichtingoudaalsmeer.nl en is te bekijken via de knop ‘Film van de Maand’.
De films zijn afkomstig uit verschillende verzamelingen en zijn geschonken aan Oud Aalsmeer. Aan het bekijken zijn geen kosten verbonden.
Heeft u nog films op zolder liggen die interessant kunnen zijn voor andere Aalsmeerders? Neem dan contact op met: archief@stichtingoudaalsmeer.nl.
Gepubliceerd: 30 juli 2026 om 16:50 uur, geschreven door Esther Blieck, de
Studio
De Oude Veiling
Marktstraat 19
1431 BD Aalsmeer
Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl