Zwanenburgbaan weer inzetbaar in noordelijke richting

Schiphol – Vanaf 13 september is het weer mogelijk voor vliegtuigen om bij goed zicht in noordelijke richting te landen op de Zwanenburgbaan van Schiphol. Dit gebeurt met behulp van het Instrument Landing System (ILS), dat zorgt voor een veilige begeleiding naar de landingsbaan. Na afronding van de grondwerkzaamheden en succesvolle meetvluchten heeft Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) het ILS voor de Zwanenburgbaan weer in gebruik genomen.

Bij slecht zicht kan de baan nog niet worden gebruikt. Hiervoor is een betrouwbaarheidsperiode van ongeveer dertig dagen vereist, waarin het systeem stabiel moet functioneren volgens internationale veiligheidseisen. LVNL verwacht dat de Zwanenburgbaan in beide richtingen medio november volledig inzetbaar zijn, ongeacht de weersomstandigheden.

Het ILS is een radionavigatiesysteem dat vliegtuigen begeleidt bij het landen. Het systeem zendt signalen uit die door vliegtuigen tot op ongeveer 11 kilometer van de landingsbaan kunnen worden opgepikt.

Meer informatie is te vinden op www.lvnl.nl/werkzaamheden.

Gepubliceerd: 14 september 2024 om 17:02 uur, geschreven door Elbert Huijts

Studio
De Oude Veiling
Marktstraat 19
1431 BD Aalsmeer

Telefoon
0297 - 325858
E-mail
info@radioaalsmeer.nl

×